Druhá šanca cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Najťažšia chvíľa? Streliť Koleníka do hlavy

08. 01 2022 10:00 | zp
Vľavo herec Emanuel Hason mieri zbraňou na Jána Koleníka pri nakrúcaní Druhej šance.
Vľavo herec Emanuel Hason mieri zbraňou na Jána Koleníka pri nakrúcaní Druhej šance. Foto: TV Markíza
Emanuel Hason
Nakrúcanie streľby v Druhej šanci.
Nakrúcanie streľby v Druhej šanci.

Herec úprimne popísal nepríjemné okamihy.

Je jedno, z akej krajiny, kultúry a pomerov sme, tým najvytúženejším prianím každého človeka je vždy zdravie jeho najbližších. Najhroznejšou nočnou morou rodičov je predstava, že by museli čeliť strate svojho dieťaťa. A čo ak dostanú pocit, že ak by lekár urobil svoju prácu dobre, nemuselo sa to stať? Zúfalstvo ich dokáže zmeniť na nepoznanie.

TIP: Rodinný generál? Zuzka Norisová na seba bonzovala

Do takéhoto životného príbehu sa v markizáckej seriálovej novinke Druhá šanca musel vžiť známy slovenský herec Emanuel Hason. Jeho kľúčová postava užialeného otca udá dej celému príbehu, keď lekára Fabiána postrelí do hlavy.

Pre herca Jána Koleníka, ktorý účinkoval v mnohých kriminálnych seriáloch, nie je filmová streľba žiadna novinka a v scenároch mal postrelenie už viackrát. „Vždy bol prítomný tím, ktorý má na starosti špeciálne efekty. Dáva sa pred herca bezpečnostné sklo, ktoré kamera nevidí, kvôli úlomkom, malým časticiam, ktoré môžu vyletieť a zraniť,“ priblížil nakrúcanie scén so strelnými zbraňami Koleník.

ZAK_0010.jpg
Foto: TV Markíza
 

Koleník priznáva, že hoci majú zbrane na starosti rekvizitári a herci dostávajú potrebný výcvik, vždy má pred scénou rešpekt a ťažko sa ubráni myšlienke, že sa môže stať nehoda.

„Častokrát s tým súvisí aj pyrotechnický efekt, je to zariadenie ktoré hercovi namontujú na telo - rozbuška ktorá sa pri výstrele odpáli, aby roztrhlo odev, vytiekla krv a aj to je dosť nebezpečné - môžete pritom ohluchnúť, môže vám to spôsobiť popáleniny. Našťastie, vždy som sa spoľahol na našich profesionálov, ktorí nikdy nesklamali. Udalosti v Hollywoode, dúfam, prispejú k tomu, aby to bolo ešte bezpečnejšie. Ako každá nehoda, ktorá pomôže tým, ktorí našťastie prežili,“ doplnil.

Dá sa do pocitov otca, ktorý príde o svoje dieťa, vžiť? A aké je to mieriť so zbraňou v ruke na iného človeka? V rozhovore sme sa na to spýtali seriálového strelca Emanuela Hasona.

TIP: Vypátrali sme talianskeho Koleníka. Slovenskí diváci ho dobre poznajú

Seriál Druhá šanca môžete sledovať už 10. januára o 20.30 h na Markíze a v týždňovom predstihu na VOYO.

 

Upútavka

 
Druhá šanca - v pondelok, 2. mája, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na