Druhá šanca cover

MARKIZA • PONDELOK 20:30, V PREDSTIHU NA VOYO •

Nová Druhá šanca bude iná. Tieto tváre zamiešajú karty v živote Fabiána

08. 08 2022 09:00 | zp
Druhá šanca sa na obrazovky vráti druhou sériou.
Druhá šanca sa na obrazovky vráti druhou sériou. Foto: TV Markíza
Filip Tůma ako Richard Valent.
Monika Hilmerová ako Diana Richterová
Karol Tóth ako Daniel Černý.

Úspešný seriál sa vracia na obrazovky.

Nie dlho po tom, ako sa diváci rozlúčili s obľúbenými hrdinami z oddelenia internej medicíny Nemocnice Bezručova, majú opäť dôvod na radosť. Úspešný seriál z lekárskeho prostredia Druhá šanca sa čoskoro vracia na obrazovky televízie Markíza svojou druhou sériou, ktorá opäť prinesie nielen komplikované prípady pacientov, ale aj napínavé životné príbehy lekárov.

Doktor Andrej Fabián je v druhej sérii konečne opäť oficiálnym a rešpektovaným členom lekárskeho tímu oddelenia, no paradoxne práve teraz hrozí, že sa pôvodný tím rozpadne a rozuteká, keďže každý z lekárov má svoje plány a dôvody, prečo potrebuje zmeniť nemocnicu, krajinu, či dokonca profesiu.

Andrej to však nechce dopustiť a zo všetkých síl sa snaží udržať svojich kolegov a medzičasom už aj priateľov pokope. No ani on netuší, že hneď v úvodnej časti sa udeje čosi, čo navždy zmení nielen toto oddelenie, ale i celé jeho osadenstvo a našich hrdinov prinúti všetky svoje plány prehodnotiť.

Do toho všetkého vstúpia nové tváre, ktoré ako-tak zabehnuté koľaje na internom oddelení znova narušia. V nových príbehoch diváci uvidia Moniku Hilmerovú ako mediálne známu internistku a dávnu kamarátku Fabiána a jeho bývalej ženy Adely. Zdá sa ale, že oddaná virologička a infektologička, ktorá žije svojou prácou na úkor súkromia, aktuálne hľadí viac na vlastné ambície a predstavy o tom, ako by sa malo oddelenie internej medicíny zmeniť, než na staré priateľstvá a sentimenty.

FotoJet - 2022-08-05T124024.626.jpg
Foto: TV Markíza
 

Dej skomplikuje aj Filip Tůma v postave vynikajúceho chirurga Richarda Valenta, ktorý v príbehu zažije kariérny postup, prežije šokujúci milostný vzťah a zároveň odhalí svoju „trinástu komnatu“. V čase, keď bude na oddelení internej medicíny prebiehať veľký boj o primariát a budúcnosť celého oddelenia, sa na scénu mladý lekár Daniel Černý, ktorého si zahrá herec Karol Tóth. Jeho príchod vzbudí nielen rozruch, ale aj znepokojenie v pôvodnom tíme.

Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšiu životnú etapu dcéry Andreja a Adely Karolíny v podaní Lucie Šimkovej, ktorá v pokračovaní Druhej šance dostane ešte väčší priestor a predstaví sa už ako lekárka Fabiánová. Okrem toho však uvidia aj Vlada Černého v postave právnika Karola Bednára, Martina Varinského ako nového muža v Lujzinom živote Mareka Gála či Karin Adzimovú ako psychologičku Kristínu Vrankovú.