Druhá šanca cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Na výpovede lekárov reaguje aj herec. Drsné slová na adresu politikov

07. 10 2022 15:30 | zp
Hreci z Druhej šance.
Hreci z Druhej šance. Foto: Instagram/jan_kolenik
Victor Ibara
Victor Ibara
Victor Ibara a Barbora Bezáková

Situácia posledných dní sa dotýka aj jeho.

Televízni diváci poznajú Victora Ibaru ako herca z Druhej šance, kde stvárňuje mladého lekára s exotickými koreňmi. No vernejší fanúšikovia vedia, že Victor sa nevenuje iba herectvu. Mimo kamier investuje všetok čas do štúdia medicíny, a preto sa ho aktuálne dianie v oblasti zdravotníctva a situácia okolo výpovedí stoviek lekárov mimoriadne dotýka.

Victor sa s fanúšikmi podelil o čerstvý zážitok. „Dnes sme v nemocnici dostali otázku, akú špecializáciu si chceme vybrať po ukončení školy. Predstava študentov bola úplne jasná a odpovede prichádzali hneď, spontánne. Smutné je, že po otázke, či zostaneme na Slovensku, ostalo ticho. Prerušil ho až komentár spolužiačky ,My by sme aj ostali, ale pracovať v týchto podmienkach?‘“, napísal na sociálnej sieti.

„Nie je všetko o platoch. Zostať pracovať na Slovensku ako lekár chce odvahu. Podfinancovanie výskumu, častokrát zastarané diagnostické a terapeutické metódy, katastrofálne priestory, uprednostňovanie mužov (lekárov) na pracovisku. Spísať by sa dal dlhý zoznam bodov, prečo nepracovať po škole v slovenskom zdravotníctve. Koľko ďalších bodov by pridali lekári s rokmi odpracovanými v slovenských nemocniciach,“ pokračoval Ibara, ktorého otec je tiež lekárom.

Problémom nie sú len platy

Podľa Victora nie je v zdravotníctve na Slovensku jediným problémom finančné zázemie odborníkov tak, ako to prezentujú mnohí politici. „Nenechajme sa oklamať niektorými politikmi. Snaha lekárov získať lepšie podmienky nestojí len na otázke platu. Momentálne výpovede lekárov sú na stole z dôvodu vyše ročného ignorovania návrhov pre zlepšenie situácie v zdravotníctve,“ myslí si herec.

Na záver svojho statusu pridal vyjadrenie predsedu Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského, ktoré jeho slová podporujú.

Zdroj: Instagram/victor_ibara

Seriál Druhá šanca sledujte každý pondelok o 20.30 h na Markíze a vždy o týždeň skôr na Voyo.

 

Upútavka

 
Druhá šanca - v pondelok, 19. decembra, o 20.30 (a už teraz na Voyo)!
Sledujte celé epizody na