Druhá šanca cover

MARKIZA • PONDELOK 20:30, V PREDSTIHU NA VOYO •

Seriál o živote vynikajúceho, no chladného lekára, ktorého zmení tragická udalosť

01. 12 2021 12:27 | markiza.sk
Nový seriál Druhá šanca.
Nový seriál Druhá šanca. Foto: TV Markíza

Skutočný príbeh o lekárovi, ktorý si následkom ťažkého poranenia mozgu nepamätá nič, čo sa stalo v uplynulých 12 rokoch.

MUDr. Andrej Fabián je jedným z najlepších interných lekárov na Slovensku, ale jeho vzťah k pacientom je úplne neosobný. Nevolá ich menami, ale číslom postele. Nezaujíma ho ich osobný život, iba laboratórne správy. Nulová empatia, nulový súcit, nulová emocionálna angažovanosť.

Jednej noci ho však osobný život pacienta, ktorý zomrel na jeho oddelení, kruto dobehne. Pacientov otec, zúfalý od žiaľu, ho strelí do hlavy. Fabián nezomiera, ale keď sa prebudí, rýchlo si uvedomí, že to, čo sa mu stalo, je možno oveľa horšie ako smrť - zranenie hlavy vymazalo všetky jeho spomienky za posledných dvanásť rokov.

Jediná vec, na ktorú sa Fabián môže upnúť, aby neupadol do zúfalstva, je vrátiť sa k svojej práci. Ale niečo sa v ňom zmenilo. Byť pacientom úplne prevrátilo jeho prístup k medicíne. A hoci sa teraz nemôže spoliehať na svoje lekárske znalosti, ktoré sú 12 rokov staré, môže využívať svoju obnovenú schopnosť emocionálneho zapojenia. 

Upútavka

 
Druhá šanca - v pondelok, 28. novembra, o 20.30 (a už teraz na Voyo)!
Sledujte celé epizody na